Halti

Webové stránky

www.fischer-shop.cz/halti

Kontakt na distributora

info@sfcb.cz

Schladming

Firma Halti vznikla v roce 1976 a během téměř čtyř desetiletí fungování se stala předním designérem a výrobcem sportovního oblečení pro outdoorové sporty a volný čas. Ve skandinávské regionu jde o nejúspěšnější značku sportovního oblečení.

Jméno nese podle nejvyšší hory Finska, její název Halti se dnes stal také synonymem pro vysoce kvalitní a inovativní sportovní vybavení. Halti je původně firma z Laponska, svébytné části Finska. Hlavní sídlo se nyní nachází v městečku Söderkulla poblíž Helsinek.

Od roku 2005 se firma Halti rozhodla značně posílit export, s čímž byla spojena celá řada významných investic do mezinárodního sponzoringu. Značka získala skvělé renomé i díky spolupráci s Mezinárodní lyžařskou federací (FIS). Tato spolupráce započala při Mistrovství světa v alpském lyžování v Åre 2007 a jejím dosavadním vrcholem bylo minulé Mistrovství světa v alpském lyžování ve Schladmingu 2013. Tyto události potvrdili, že Halti patří mezi špičkové světové značky lyžařského oblečení.

Produkty Halti jsou testovány sportovními profesionály v extrémních podmínkách. Halti sponzoruje a dodává vybavení několika nejlepším sportovcům Finska, mezi tváře Halti patří například lyžařské ikony Kalle Palander a Tanja Poutiainen. Produkty jsou neustále vylepšovány na základě zpětné vazby od těchto profesionálních lyžařů a dalších sportovců.

Palander

Poutiainen